Facebook
image
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Slovo farníka > Slovo farníka

Slovo farníkaMotto:

„Chtěla bych, abyste se trochu víc ponořili do světa dětí. Taky budu psát o tom, co se nám líbí a co ne, co bychom chtěli jinak. Ráda vám tady představím pár šikovných dětí, protože ty můžou inspirovat další děti. „

 

To nám dospělým vzkazuje jedenáctiletá Sára Šebek v jejím prvním redakčním článku /4.9.2022/ na internetové stránce podbořanské farnosti- „Mladí redaktoři. A já, jako 78 letý farník s ní musím naprosto souhlasit. Česká společnost ne tak trochu, ale hodně, na děti a mladé lidi po listopadu 89 zapomněla. Tak, jak v posledních letech mohu sledovat, potřebují především lásku a porozumění a Sára, navíc se svým talentem, to jen dokazuje. Děti jsou jedinečné neopakovatelné osobnosti, které svět vidí jinýma očima než my dospělí a jejich názory na život kolem sebe jsou mnohdy upřímnější a hledající pravdu. Jsou hodné úcty a respektu.  A Sára Šebek to dokazuje svým obdivuhodným slohem a malířským uměním.

Ve svém druhém redakčním článku  /24.9.2022/  rozvinula svůj smysl pro psaní a sloh  neuvěřitelným způsobem. Jako by to nepsala 11 létá dívka, ale studentka novinařiny. Její volné vyprávění o rozhovoru s Vojtěchem Šelembou, je naprosto úžasné, nenucené, se znaky komentáře, které mohu číst od dospělých novinářů. Vojtěch Šelemba je právě to šikovné dítě, které nám Sára představuje. Jeho malířský talent spojený s porozuměním, láskou rodičů, soužitím se svými čtyřmi bratry a jeho vášní k fotbalu z Vojtěcha vytváří, jako v případě Sáry Šebek, obdivu a úcty hodnou osobnost. Mají však ještě něco společného, čistou křesťanskou víru.

Oba dva mají před sebou velkou budoucnost, a pokud jim ta čistá víra zůstane, i slávu. Ze srdce jim to přeji.

S hlubokou úctou k vám, Sáro a Vojtěchu

 

Bohumil Řeřicha