Úvod > Aktivity > Adopce na dálku

Adopce na dálku

Naše farní společenství se zapojilo do programu Adopce na dálku v roce 1995 a 14 let jsme podporovali dívku Sunithu, která díky naším příspěvkům úspěšně absolvovala studium a stala se učitelkou.

Od roku 2009 naše farní společenství podporovalo dívku v Indii jménem Princy Mariya, která se narodila v r. 2000. V roce 2022 úspěšně ukončila bakalářské studium mikrobiologie a má několik nabídek zaměstnání. Tím byla také ukončena její podpora v rámci Adopce na dálku.

Od listopadu 2022 jsme začali podporovat děvče, které se jmenuje Avila Horta, narodila se 3. 4. 2016 a chtěla by být učitelkou. Její otec je malíř pokojů, ale v době epidemie covidu-19 neměl 2 roky téměř žádnou práci. Maminka je v domácnosti. Avila má o čtyři roky mladšího bratra Avidana. Rodina je velmi chudá, dostává lístky na příděl rýže. Ve společné domácnosti v domě s dvěma pokoji s nimi žije ještě babička s dědečkem, strýček a jeho rodina, všichni jsou katolíci. Avila potřebuje podporu, aby mohla chodit do školy. Náš roční příspěvek na školné a školní potřeby činí 4900 Kč.

Roční poplatek na školné, školní uniformu a různé potřeby hradíme z příspěvků mnoha dárců, kteří se zapojují podle svých možností.

Za farní společenství Podbořany RNDr. Dagmar Pištěková

Dopis od Avily - listopad 2023:

IMG_20231224_0002.jpg

Překlad:

Avila Horta vám píše poprvé těchto pár řádek.

Studuji ve 2. třídě a ukončila jsem pololetní zkoušky s dobrými známkami. Aktivně se účastním všech školních akcí. V říjnu jsem měla 15 dní pololetních prázdnin, během kterých jsem byla u babičky a hrála jsem si s bratranci a sestřenicemi.

Nyní je zimní období. Přicházím spolu se svou rodinou popřát vám radostné Vánoce a šťastný nový rok.

Ředitel centra mi předal vánoční dárek od vás. Velmi za něj děkuji. Více napíšu v příštím dopise.

Vaše milující Avila Horta

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vysvědčení naší adoptivní dcery z 1. třídy (rok 2022):

IMG_20230911_0002.jpg

Fotografie Avily - r. 2022:

38325_Avila Horta.jpeg

Březen 2023: Dopis od matky naší adoptivní dcery Avily v Indii a jeho překlad: