Facebook
image
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Pouť do Valova ke kapli Zvěstování Panně Marii

Pouť do Valova ke kapli Zvěstování Panně MariiDatum konání:
7.4.2024

V neděli 7. dubna v 16 hod. se uskuteční jedinečná událost – historicky první známá pouť ke kapli Zvěstování Panně Marii ve Valově. Poutní mše se zde pravděpodobně v minulosti konaly, ale pamětníci nejsou, chceme tedy obnovit – nebo začít novou – tradici. Zveme vás na setkání a krátkou bohoslužbu před kaplí, můžete přijít pěšky, přijet autem, na kole, použít koloběžku či kolečkové brusle.

Kapli nechali postavit místní bohatí sedláci Wenzel Eberl a Hieronymus Hochberger v r. 1833. Jedná se o jednolodní barokní stavbu s předsazenou hranolovou věží uzavřenou cibulovou bání. Je památkově chráněná od 3. 5. 1958. Vlastníkem kaple a pozemku je město Podbořany.